КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ

Overview

Ка́м’яне́ць-Поді́льський (колишні назви — Кам’янець, Кам’янець-Подільськ (1795–1944)) — місто обласного підпорядкування в Україні, центр Кам’янець-Подільського району Хмельницької області, з 22 березня 1919 по листопад 1920 — столиця України; значний економічний, освітній, культурний і туристичний центр країни.

Місто розташоване за 102 км від Хмельницької залізничної станції на лінії Ярмолинці — Ларга.

Розвинута машинобудівна (приладобудівний, кабельний, автоагрегатний та інші заводи), харчова, легка промисловість, промисловість будівельних матеріалів, туризм. Діють 10 вишів, в тому числі 2 університети — національний ім. Огієнка та державний аграрно-технічний. Входить до Асоціації міст України.

У Кам’янці-Подільському численні історико-архітектурні пам’ятки — Національний історико-архітектурний заповідник, Історичний музей-заповідник, Замок (XIV–XVI століття, перебудований у XVII–XVIII столітті), Петропавлівський кафедральний костел (XVI століття), дерев’яна Хрестовоздвиженська церква (XVIII століття) тощо.

Назва міста походить від слова «камінь» або «кам’яний», вона містить і другу частину, яка показує історичну місцевість розташування Поділля. До слова у давнину є багато згадок про поселеня, наприклад у Київському та Галицько-Волинському літописах Кам’янець згадується 13 разів. Проте, у Волинській землі та в Галицько-Волинському князівстві тоді було декілька назв Кам’янець – Кам’янець-Волинський зараз у складі селища Миропіль, Кам’янець-Литовський – нині місто Кам’янець, Берестейської області Білорусі, Кам’янець-Каширський, тепер місто Камінь-Каширський.

Джерело: Wikipedia – uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BC%27%D1%8F%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C-%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D1%96%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9

No Comments

Comments are closed.